Na kole i pěšky údolím Wachau

Sobota, 3.října 2020

CYKLOZÁJEZD pro rodiny s dětmi i náročné cyklisty, varianty i pro PĚŠÍ bez kol.

cena: 620,- Kč, nakládka kol pouze Rosice!

Projížďka po jedné z nejhezčích etap Dunajské cyklostezky, navštívíme vinařské údolí Wachau (UNESCO), klášter Göttweig a Melk (nejvýznamnější barokní klášter v Rakousku)starobylá městečka Dürnstein, Weissenkirchen a Spitz.

Dürrenstein v údolí Wachau
Barokní klášter Melk

Trasa pro cyklisty:
Od kláštera Göttweig sjedeme z kopce po málo frekventované silnici do Kremsu, dále pokračujeme po cyklostezce kolem Dunaje údolím Wachau
(pohádkový kraj vína a hradních zřícenin) – přes starobylá městečka Dürnstein, Weissenkirchen a Spitz až do cíle v Melku. Povrch cyklostezky kolem Dunaje je asfaltový, vhodný i pro in-line bruslaře. Tato trasa měří 42 km a je naprosto nenáročná 🙂

Autobus bude stát na domluvených místech i po cestě, v případě nutnosti naložit kola i na těchto místech po trase.

Možnosti prodloužení trasy:
Možnost prodloužení trasy dále po cyklostezce až do města Pöchlarn (muzeum O. Kokoschky) a zpět do Melku. Zdatní cyklisté mohou vyjet do přírodní rezervace Jauerling (960 m n. m.) – rozhledna s muzeem minerálů. Alternativně lze jet z Kremsu do Melku i po méně civilizované pravobřežní cyklostezce.

Možnost využít přívozu i s kolem za cca 3,5 Eur.

S sebou: náhradní duši, lepení, imbusy, základní vybavení pro opravu kola. Helmu!

PĚŠÍ (bez kol): zastávky u všech pamětihodností, vždy s dostatečným časem na prohlídku památek (klášter Göttweig, městečka Weissenkirchen a Spitz, překrásný Melk). Možno spojit s ochutnávkou vín nebo plavbou po Dunaji – pro zájemce možnost zajistit. Rovněž můžete využít přívozu za cca 3,5 Eur.

Komentáře jsou vypnuty.